Flaş Haber

Ay Tasarım Temmuz 2005'de Türkiye'de ilk kez standard ITI implantlarının kullanıldığı, insizyon yapılmadan operasyon yapılmasını sağlyan mukoza destekli implant kılavuzlarını geliştirdi.
 
Ana Sayfa arrow Medikal Modelleme
Medikal Hızlı Prototipleme PDF Yazdır E-posta
mhp01.png mhp02.png

Broşür indirmek için tıklayın...

*Ay Tasarım biyomodelleri %100 biyouyumludur...
*Ay Tasarım biyomodelleri simülasyon amaçlı olarak rahatlıkla kesilebilir. Kesilirken kırılmaz, zorlama olmaz.
*Ay Tasarım biyomodelleri 180 dereceye kadar ısıya dayanıklıdır. Bu sayede rahatlıkla sterilize edilebilir.

Hızlı Prototipleme teknolojisi her ne kadar mühendislik amacıyla geliştirilmiş olsa da, medikal sektörde heyecan verici ufuklar açmıştır. HP’nin medikal sektörde farklı pek çok uygulaması vardır. Sistemin çalışması için üç teknolojik ayağın bir araya gelmesi gerekir:1) Görüntüleme: BT, Mikro BT, MR, SPECT, PET, Elektron Mikroskobu gibi kesitli görüntü veren aygıtlar.

2) Veri çevrimi: Kesitli görüntülerden 3 boyutlu bir sayısal model oluşturulmasını sağlayan gelişmiş yazılımlar. Ay Tasarım, 3d-Doctor yazılımını kullanmaktadır ve bu müthiş yetenekli aynı zamanda da uygun fiyatlı yazılımın Türkiye'de yetkili dağıtıcıdır.

3) Hızlı Prototipleme: Geleceğin üretim teknolojisi olarak görülen Hızlı Prototipleme cihazları sayesinde, sayısal görüntüsü elde edilmiş anatomik yapılar, süratle ve parça karmaşıklığından bağımsız şekilde üretilebilmektedir.

Bu üç temel unsurun birleşmesi ile elde edilen modeller sayesinde, hekimlere tanı ve tedavi konusunda pek çok yeni kapı açılır. Ay Tasarım, ciddi bilgi birikimi gerektiren birden fazla disiplini içeren bu teknolojiyi Türkiye'ye getirerek hekimlerimizin ve hastalarımızın hizmetine çok uygun fiyatlarla sunmayı başarmıştır.

Aşağıdaki grafikte, Medikal Hızlı Prototipleme ile elde edilen biyomodellerin kullanım amaçlarını inceleyebilirsiniz. Grafik kaynağı, 5. AB Çerçeve programı içerisinde yapılan Phidias çalışmasıdır.

01_mhp_nedenler_k.gif

İmajın üzerine tıklayarak büyük halini görebilirsiniz

Aşağıda firmamızda üretilmiş olan biyomodelleren bazılarına ait imajları bulabilirsiniz.

 


 
< Önceki   Sonraki >
© 2017 ay tasarım :::: CBCT ::: Dental Volumetrik Tomografi ::: İmplant Kılavuzu ::: Biyomodel Üretimi ::: Sonlu Eleman Analizi
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.